top of page

TRT Okul,
Okuldaki Mucit Programında Model Gemi Yapımı

2011 yılında Gemi Modelcileri ve Gemi Severler Derneği üyeleri olarak Değerli Gemi Modelcisi Metin Önkol ile birlikte TRT Okul'un "Okuldaki Mucit" programına katıldık.

 

3 bölüm halinde yayınlanan bu programda gençlere gemi modeli yapımı hakkında bilgiler verdik. İlk bölümde gemi modeli yapmak için hangi malzemelere ihtiyaç var, ne tür aletler kullanıyoruz gibi soruların cevaplarını verdik. Bazı gemi modellerini tanıtıp kısaca öykülerinden bahsettik.

 

İkinci bölümde geminin gövdesini inşa etmeyi ve boyamayı anlattıktan sonra üçüncü bölümde geminin iç bölümündeki ünitelerin hazırlanmasını ve son yapım aşamalarını aktardık.

Gemi Modelcileri ve Gemi Severler Derneği adına Değerli Gemi Modelcisi Metin Önkol ile birlikte gerçekleştirdiğimiz bu üç bölümlük program gemi modelciliğini merak eden kişilere çok kısa sürede gemi yapımı hakkında temel bilgileri vermesi açısından çok faydalı olmuştur. Gemi modelciliğine başlamak isteyen her yaştan kişilerin ilk iş olarak bu üç kısa videoyu izlemelerini öneririm.

TRT OKUL
Okuldaki Mucit

Model Gemi Yapımı Bölüm 1

TRT OKUL
Okuldaki Mucit

Model Gemi Yapımı Bölüm 2

TRT OKUL
Okuldaki Mucit

Model Gemi Yapımı Bölüm 3

GMGS Dernegi logosu.jpg
bottom of page