top of page

Spotify Podcast,
Bora Kurukahveciler ile Sosyal Mesafeler

2020 yılının Mart ayında tüm dünya ülkeleri ve vatandaşlarını etkileyen Covid-19 salgını hepimizi evlere kapanmaya mecbur etti. 

Bu dönemde günlük yaşamımız tümüyle değişmek durumunda kaldı. Sözcük dağarcığımıza daha önce hiç kullanmadığımız yepyeni terimler dahil oldu. "Sosyal mesafeler" gibi...

Daha önce iş insanları tarafından kullanılan Zoom gibi telekonferans programlarını kullanmayı öğrendik, çünkü işin ucunda sevdiklerimizle evlerimizden bağlanarak toplu halde görüşme şansı vardı.

60 yaşında "ileri yaşlarımda beni üretken olmaya devam ettirecek bir hobim olmalı" diyerek model gemi yapımına başlamamın ne kadar akılcı bir karar olduğunu 21 yıl sonra pandemi döneminde bir kez daha anladım. Benim kadar kapı dışı hayata alışkın hareketli bir insanın eve kapanması zordur. Model gemi hobim sayesinde ben bu dönemi hem bedenen, hem de psikolojik olarak çok sağlıklı bir şekilde geçirdim. Ve de üzerinde çalıştığım modelleri bütün gün eve kapalı olmaktan dolayı, daha önce hiç olmadığı kadar kısa zamanda tamamladım.

Pandemi döneminde Spotify üzerinde "Sosyal Mesafeler" adı altında, güzel bir hatıra serisi yaratan Sevgili Bora Kurukahveciler, benimle de model gemi serüvenim hakkında söyleşi yapmak istedi. Tabii ki Zoom üzerinden bağlandık ve o kendi evinde, ben kendi evimde olmak kaydıyla "karşılıklı" güzel bir söyleşimiz oldu. 

Aşağıdaki görsele tıklayarak model gemi maceramı Bora Kurukahveciler'in yönelttiği sorularına verdiğim cevaplardan dinleyebilirsiniz...

Spotify Sosyal Mesafeler.jpg
bottom of page